Ознака: владика Јосиф

Извршено осветувањето на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец во месноста Пештер во тетовското село Јегуновце

Митрополитотот тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештениците од тетовското намесништво извршија осветување на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец која ...

Tetovo, MK
вторник, декември 5, 2023
overcast clouds
6 ° c
82%
1.59mh
100%
7 c 6 c
сре
7 c 1 c
чет
3 c -3 c
пет
4 c -2 c
саб
Don`t copy text!