Ознака: мала речица

Црковно народен собир утре во манастирскиот комплекс Свети великомаченик Георгиј Победоносец во Мала Речица

Манастирското настојателство и кумовите за прaзникот "Пренесување на моштите на светиот великомаченик Георгиј Победоносец-Ѓурѓиц"  при манастирскиот комплекс Свети  великомаченик Георгиј ...

Tetovo, MK
петок, февруари 23, 2024
overcast clouds
11 ° c
80%
6.85mh
98%
14 c 9 c
саб
10 c 8 c
нед
12 c 7 c
пон
15 c 8 c
вто
Don`t copy text!