Ознака: Обрезание на Господ Исус Христос

Празнична Света Василева литургија Владиката г.Јосиф денес отслужи во црквата Свети Никола во Тетово

Денес на празникот Обрезание на Господ Исус Христос, Св. Василиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева ...

Don`t copy text!