Ознака: осветување

Извршено осветувањето на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец во месноста Пештер во тетовското село Јегуновце

Митрополитотот тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештениците од тетовското намесништво извршија осветување на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец која ...

Tetovo, MK
недела, април 21, 2024
broken clouds
5 ° c
85%
2.26mh
52%
14 c 3 c
пон
11 c 8 c
вто
16 c 7 c
сре
13 c 6 c
чет
Don`t copy text!