Ознака: осми ден по Рождество Христово – Божиќ

Празнична Света Василева литургија Владиката г.Јосиф денес отслужи во црквата Свети Никола во Тетово

Денес на празникот Обрезание на Господ Исус Христос, Св. Василиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева ...

Tetovo, MK
вторник, јули 23, 2024
broken clouds
33 ° c
23%
7.09mh
60%
32 c 19 c
вто
31 c 19 c
сре
29 c 18 c
чет
31 c 17 c
пет
Don`t copy text!