Ознака: пензионери

Министерката Мила Царовска: Поголема социјална заштита на повозрасните лица дома, отколку „гетоизација“ во старски или пензионерски домови

Моделот на управување со пензионерските домови ќе се менува со цел да се понудат посовремените модели на заштита на највозрасните ...

Tetovo, MK
четврток, октомври 5, 2023
overcast clouds
16 ° c
83%
2.01mh
100%
24 c 14 c
пет
24 c 12 c
саб
27 c 14 c
нед
19 c 9 c
пон
Don`t copy text!