Ознака: свети трифун

Денес се празнуваше Свети Трифун

Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, согласно традицијата на денот-14 февруари посветен на Свети великомаченик Трифун изврши закројување на виновата лоза во ...

Tetovo, MK
понеделник, јули 15, 2024
clear sky
30 ° c
37%
4.27mh
7%
36 c 22 c
вто
37 c 24 c
сре
37 c 24 c
чет
35 c 21 c
пет
Don`t copy text!