Ознака: според јулијанскиот календар

Празнична Света Василева литургија Владиката г.Јосиф денес отслужи во црквата Свети Никола во Тетово

Денес на празникот Обрезание на Господ Исус Христос, Св. Василиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Василиева ...

Tetovo, MK
вторник, јули 16, 2024
clear sky
34 ° c
21%
5.95mh
37 c 23 c
сре
37 c 23 c
чет
36 c 23 c
пет
33 c 21 c
саб
Don`t copy text!