Ознака: тетовско-гостриварска епархија

Извршено осветувањето на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец во месноста Пештер во тетовското село Јегуновце

Митрополитотот тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештениците од тетовското намесништво извршија осветување на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец која ...

Tetovo, MK
понеделник, јули 15, 2024
clear sky
33 ° c
29%
5.75mh
4%
36 c 22 c
вто
37 c 24 c
сре
37 c 24 c
чет
35 c 21 c
пет
Don`t copy text!