Ознака: труд и социјала

Министерката Мила Царовска: Поголема социјална заштита на повозрасните лица дома, отколку „гетоизација“ во старски или пензионерски домови

Моделот на управување со пензионерските домови ќе се менува со цел да се понудат посовремените модели на заштита на највозрасните ...

Tetovo, MK
вторник, јули 16, 2024
clear sky
33 ° c
23%
5.79mh
37 c 23 c
сре
37 c 23 c
чет
36 c 23 c
пет
33 c 21 c
саб
Don`t copy text!