Ознака: успение на пресвета богородица

Владика Јосиф : Да се запрашаме дали на Богородица и ја оддаваме заслужената почит, дали го постевме Богородичниот пост

Со света архиерејска литургија утринава по повод празникот Успение на Пресвета Богородица централно одбележување се одржи во Лешочкиот манастир. Митрополитот ...

Tetovo, MK
вторник, јули 16, 2024
clear sky
33 ° c
23%
5.79mh
37 c 23 c
сре
37 c 23 c
чет
36 c 23 c
пет
33 c 21 c
саб
Don`t copy text!