Ознака: Јегуновце

Извршено осветувањето на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец во месноста Пештер во тетовското село Јегуновце

Митрополитотот тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештениците од тетовското намесништво извршија осветување на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец која ...

Tetovo, MK
петок, декември 1, 2023
overcast clouds
12 ° c
74%
8.21mh
100%
19 c 9 c
саб
14 c 4 c
нед
7 c 2 c
пон
8 c 3 c
вто
Don`t copy text!