Ознака: бостон

Илија Дуковски, кој детството го поминал во Тетово, сега во Америка работи на откривање на метаболизмот на бактериите и последиците врз здравјето на човекот

50 годишниот Македонец Илија Дуковски е дел од тимот на научници на Бостон Универзитетот каде периодов се работи на создавање ...

Tetovo, MK
сабота, мај 18, 2024
overcast clouds
23 ° c
73%
3.53mh
87%
21 c 16 c
нед
23 c 16 c
пон
24 c 16 c
вто
23 c 13 c
сре
Don`t copy text!