Вести

Дафина Стојановска: ВМРО-ДПМНЕ во Тетово добива огромна поддршка, во новиот совет ќе биде одлучувачки фактор

Пратеничката Дафина Стојановска се приклучи на кампањата на кандидатите за советници од ВМРО ДПМНЕ предводени од Ангел Карапетров.   -Фалише...

Прочитај повеќе

Димитар Ковачевски: Европски брендови ќе се произведуваат во европско Тетово, гласајте за број 1, за советничката листа на СДСМ

Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски се приклучи на средбите со граѓаните по повод кампањата на партиските кандидати за...

Прочитај повеќе

Во ТИРЗ Тетово поставен камен темелник за фабрика во која целосно ќе се произведува електричен автомобил 

Со поставување камен темелник и со потпишување на договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“, денеска во...

Прочитај повеќе

„Го сакам Тетово“ : Успешна хуманитарна акција и голема посетеност на двата концерти на Ламбе Алабаковски и Некст тајм

Успешна хуманитарна акција и голема посетеност на двата концерти на Ламбе Алабаковски и Некст тајм  во организација на иницијативата „Го...

Прочитај повеќе

Јована Тренчевска: Со СДСМ до рекордно зголемување на пензиите и поголеми бенефиции на лицата со попреченост

СДСМ се грижи за сите ранливи категарии, а особено за пензионерите, кои добиваат рекордно зголемување на пензиите во историјата на...

Прочитај повеќе

Славјанка Петровска: Напредокот на европско Тетово може да биде реалност само доколку советниците на СДСМ и коалицијата ја добијат довербата од граѓаните

Славјанка Петровска, членка на Централниот одбор на на СДСМ заедно со кандидатите за советници на средби со граѓаните на Тетово ја...

Прочитај повеќе

Наташа Петровска : СДСМ ја реализираше долго посакакуваната цел, едно од од најстарите училишта во Тетово „Андреја Савевски-Ќиќиш“ да добие спортска сала

Кандидатката за советник од СДСМ и коалицијата „Најдоброто за Тетово“ Наташа Петровска во изјава за медиумите порача дека СДСМ ја...

Прочитај повеќе

Александар Николоски: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ за општината Тетово води кон подобра инфраструктура, вложување во екологијата како и решавање на проблемот со водоснабдувањето

Во Тетово денеска потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски се приклучи на кампањата која ја води партијата во пресрет на...

Прочитај повеќе

Приведен 27 годишник од Теарце поради сомнение дека извршил „намамување на обљуба или на други полови дејствија на дете кое не наполнило 14 години“

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (10 август) околу 17 часот, во тетовско Теарце, го лишиле од слобода 27-годишниот М.А....

Прочитај повеќе

Дафина Стојановска: Изминативе девет месеци ВМРО ДПМНЕ работеше во интерес на народот, сега ќе добие уште повеќе советници

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ Дафина Стојановска се приклучи во кампањата за поддршка на кандидатите за советници предводени од носителот Ангел...

Прочитај повеќе

Општина Тетово со реакција до СВР Тетово поради прекин на градежните работи на улица која се реконструира

Општина Тетово преку соопштение реагираше на денешната постапка на СВР Тетово чии полициски службеници ги прекинале градежните активности на ул. „Тодор...

Прочитај повеќе
Забрането е преземање на било каква содржина, без претходна дозвола на Тетово Инфо.