Ознака: МПЦ

Извршено осветувањето на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец во месноста Пештер во тетовското село Јегуновце

Митрополитотот тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештениците од тетовското намесништво извршија осветување на црквата Свети великомаченик Георгиј Победонoсец која ...

Tetovo, MK
недела, април 21, 2024
broken clouds
6 ° c
85%
2.39mh
51%
8 c 5 c
нед
14 c 3 c
пон
11 c 8 c
вто
16 c 7 c
сре
Don`t copy text!