Инфо компас

Корисни информации

Трибека Хидро : Владата дава поддршка за изградба на хидроцентрала на Вратничка река, а основата е во еколошката оправданост

Трибека Хидро : Владата дава поддршка за изградба на хидроцентрала на Вратничка река, а основата е во еколошката оправданост

Kомпанијата Трибека Хидро инвеститор на мала хидроцентрала на Вратничка река по повод соопштението до јавноста испратено од месната заедница од...

Црковно народен собир утре во манастирскиот комплекс Свети великомаченик Георгиј Победоносец во Мала Речица

Црковно народен собир утре во манастирскиот комплекс Свети великомаченик Георгиј Победоносец во Мала Речица

Манастирското настојателство и кумовите за прaзникот "Пренесување на моштите на светиот великомаченик Георгиј Победоносец-Ѓурѓиц"  при манастирскиот комплекс Свети  великомаченик Георгиј...

Page 1 of 9 1 2 9
Tetovo, Macedonia
четврток, декември 12, 2019
Mostly Cloudy
3 ° c
84%
1.24mh
-%
7 c 0 c
пет
8 c -2 c
саб
10 c 0 c
нед
12 c 0 c
пон
error: