Вести

СВР Тетово:Земјоделската механизација да биде технички исправна и соодветно осветлена навечер за да се избегнуваат сообраќајки

Секторот за внатрешни работи Тетово апелира до земјоделците тракторите и земјоделската механизација да им бидат технички исправни, при возење навечер...

Ангел Карапетров:  Институциите да не ја префрлаат вината, вистински да се реши проблемот со модуларната ковид болница

На прес-конференција претседателот на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Ангел Карапетров реагираше на долготрајната сиатуација при која монтажните бараки кои...

Видео искуство на тетовски велосипедист на новата велосипедска лента-несовесни поединци ги паркираат возилата и ја блокираат патеката за движење на велисипедите

Несовени поединци кои ги паркирале своите возила на велосипедската лента, оставени контејнери, смет и разни пречки. Ова се искуствата на...

Page 1 of 247 1 2 247
Tetovo, Macedonia
четврток, април 22, 2021
Cloudy
12 ° c
50%
4.35mh
-%
10 c 6 c
чет
7 c 3 c
пет
14 c 2 c
саб
15 c 1 c
нед
Don`t copy text!